29 kwietnia 2021 (czwartek), 17:21:21

Koegzystencja osób mających różne światopoglądy

 

Takie pytanie pojawiło się dziś na spacerze:

Czy możliwe jest wspólne życie (koegzystencja) osób mających różne światopoglądy?

10km w lesie to może być mało jeżeli pojawiają się inne tematy, ale dość aby coś na ten temat móc powiedzieć.

coexist-1

Ale odnotowuję takie punkty:

  • Światopogląd to osobisty zbiór poglądów i przekonań na temat rzeczywistości.
  • A koegzystencja? Życie, w którym realizuje swoją wolę a inne osoby nie naruszają mojej przestrzeni życiowej w sposób niezgodny z moją wolą. Czyli nie ma gwałtów i wojen.
  • Elemety życia, które pojawiły się w rozważaniu: handel i kradzież jako współczesne metody przenoszenia własności (albo przynajmniej posiadania). Zradzanie potomstwa. Gwałt i akt miłosny jako dwie współczesne a skrajne metody przeżywania emocji oraz inicjacji płodności. 
  • Na koniec opowiadałem koledze o śmietniku, o dolinie zwanej Gehenna, o tym jak spacerowałem tam w upale, i po lewej miałem zniszczoną śliczną ścieżkę spacerową przygotowaną dla turystów przez izraelskie władze Jerozolimy, a po prawie prawdziwe wysypisko śmieci, śmierdzące, palące się, z wywaloną lodówką, spalonym samochodem, meblami i resztkami roślin. Gehenna tłumaczy się na jezioro ognia, albo śmietnik

Pytanie:

Czy możliwe jest wspólne życie (koegzystencja) osób mających różne światopoglądy?

 Moja odpowiedź: 

Nie!


Kategorie: _blog, teologia / ekumenizm


Słowa kluczowe: ekumenizm, islam, katolicyzm, buddyzm, judaizm, coexist


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.