4 czerwca 2021 (piątek), 16:17:17

Dychotomia

 1. Siedzę w DESA (taka knajpka w Gliwicach) i słucham sobie kantaty 18. Wspominam jak 5 lat temu zorganizowałem koncert, w trakcie którego tłumaczyłem je słowa, w szczególności objawioną, przez Boga prawdę, że ….
  … jak deszcz i śnieg spada z nieba i już tam nie wraca,
  A raczej zrasza ziemię i czyni ją urodzajną,
  Tak iż porasta roślinnością i daje siewcy ziarno, a jedzącym chleb,
  Tak jest i ze słowem Jahwe, które wychodzi z Jego ust:
  Nie wraca puste lecz wykonuje Jego wolę
  I spełnia pomyślnie to, z czym je Pan wysiał. (Iz 55:10n)

  Zaiste - Słowo Pana wykonuje swoją pracę.

 2. Bardzo niepokoję się ostatnio o moich znajomych, którzy się zaszczepili. Niepokoję się, bo co będzie jak zaczną chorować? Co będzie gdy ich pobudzone systemy immunologiczne (tzn. te od odporności) będą działać inaczej? Szczepionki to trudny temat, a szczepionki, które mając w sobie mRNA robią coś z DNA naszych komórek to temat jeszcze bardziej trudny. Trudny i nowy.
 3. W wypowiedziach publicznych, ale już nie tylko pojawiły się głosy, że jestem pasożytem. Pasożytuję bo się nie zaszczepiłem i teraz pasożytuję na zaszczepionej części społeczeństwa, która świadomie, lub mniej świadomie przystąpiła do globalnego eksperymentu medycznego.
 4. Do niedawna gdy ktoś zasugerował, że wirus, który spowodował tą epidemię jest wyprodukowany przez człowieka traktowany był jako oszołom, świr wierzący w teorie spiskowe. Dziś się coś chyba zmieniło, bo taka wersja jest podawana przez Rzepę, onet, nawet chyba na TVN24 coś o tym powiedzieli. A ja dalej wierzę (uwierzyłem w to rok temu), że Pan Bóg wszystkie wirusy ma policzone. Czy każdego zna po imieniu, czy tylko po numerze seryjnym to nie wiem ale wiem, że zna wszystkie gwiazdy. Ta wiedza sprawia, że mimo że nieprzyjemnie (bo dychotomia) czuję się bezpiecznie.
 5. Mój problem to nie to co będzie, bo wiem, jak się to wszystko kończy, i wiem, że będzie dobrze. Mój problem brzmi: czy ja podołam w tych warunkach wykonać to co Bóg chce abym wykonał. Nie wiem. Nie wiem, ale walka jest głównie ze mną samym bo na zewnątrz to Pan Bóg ma kontrole a nad moją wolą i moich charakterem to już niekoniecznie.

 


Kategorie: _blog, pandemia, osobiste


Słowa kluczowe: pandemia, bwv18, iz55, dychotomia, szczepienia


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.