19 czerwca 2021 (sobota), 09:57:57

O pięknie i jego braku

W średniowieczu uważano, że piękno jest obiektywne. Dziwne, bo ja też tak uważam, choć jednocześnie wiem, że piękno względem dobra są ortogonalne, nie przystają, działają w innych, prostopadłych do siebie kierunkach.

W każdym razie w średniowieczu uważano, że piękno jest obiektywne i że objawia się, gdy znajdują zastosowanie jekieś matematyczne reguły. W renesansie piękno dawało radość, a jeszcze kilka wieków później piękno miało pobudzać nas do miłości, jakkolwiek ta miłość miała być rozumiana.

A dziś mamy świat chaosu i pięknem jest to co nam się podoba.

 


 

O szatanie wiemy, że jest najpiękniejszym ze stworzeń. -> Ez 28:12

O tatuażach uważam, że są brzyskie i szpecą ludzi, kobiety zwłaszcza. O modzie „destroyed” też mogę tak napisać, bo co pięknego (i zimą praktycznego) jest w dziurawych dzinsach.


Kategorie: _blog, obserwartor


Słowa kluczowe: piękno


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.