29 grudnia 2021 (środa), 12:25:25

O wolności, którą daje nam Bóg

Będzie o wolności, bo czytałem dziś o rzezi niewiniątek, którą zorganizował król Herod.

#1. Pan Bóg bardzo rzadko ingeruje w ludzkie sprawy. Nie przeszkodził Ewe zerwać, Adamowie zjeść a Kainowi zabić.

#2. Pan Bóg bardzo rzadko ingeruje w ludzkie sprawy. Szanuje ludzką wolność i jeżeli jeden człowiek ma w planie wymordować a potem morduje innych ludzi to to się dzieje, bo niby dlaczego miało by się nie dziać.

#3. Pan Bóg jest dobry i nie zmienia tego fakt zabicia, zamordowania kogoś przez kogoś, nawet przez kogoś powołującego się na Boga, nawet kogoś kto działa z inspiracji czy nawet polecenia Boga. Widać że życie ludzkie (w europejskim rozumieniu) nie jest dla Boga najwyższą wartością.

#4. Pan Bóg jest dobry. Może to przyjąć i oddać mu cześć jako Bogu i Stwórcy albo wejść w dyskusję i polemikę z Nim. Co z tej polemiki wyjdzie - zobaczymy, ale wiem co wychodzi z ignorowania Boga. Jak Boga się ignoruje to wychodzi z tego zgłupienie. Jak Boga się ignoruje to staje się tak, że człowiek myśli, że jest mądry a staje się głupi.

#5. Wolność jest piękną cechą naszej osobowości. Pochodzi od Boga więc skoro On nam je nie zabiera nie zabierajmy jej sobie nawzajem.

#6. No i jeszcze własność - Bóg dał nam na własność całą ziemię. I dał jeszcze życie abyśmy żyli. Żyjmy więc z Nim a życie to niekończące się pozwanie Go. Ale to już zupełnie inna historia, choć też ma doczynienia z wolnością.


Kategorie: _blog


Słowa kluczowe: wolność


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.