15 lutego 2022 (wtorek), 15:01:01

58

Dużo!

Bogdan wskazał mi na Kol 1:28 i okolice. Fajne

Chrystus w nas, nadzieja chwały.

Chrystusa głosimy, napominając każdego człowieka i nauczając każdego człowieka we wszelkiej mądrości, aby każdego człowieka przedstawić Bogu doskonałym w Chrystusie Jezusie. Nad tym też się trudzę, walcząc według jego mocy, która potężnie działa we mnie.

 Co tu jest?

  1. głoszenie Chrystusa - wiem, że to kościelny slang, ale to co chcę robić to wskazywać na Chrystusa innym ludziom, bo to nie jest innych człowiek, to nie jest jakaś idea, to Syn Boga, i Bóg wcielony, to Słowo przez które Bóg stworzył i to cel naszego ziemskiego pielgrzymowania.
  2. napominając - trudne słowo, bo sam nie lubię być napominany, a mając swoje za uszami wiem jak często jestem po prostu hipokrytą, którym być nie chcę. Nie chcę a jestem…. bo upadam. O nieszczęsny ja człowiek…. (Rz 7. 8). Dziwne, że jest tu każdego z człowieka tak jakby nie dotyczyło to tylko kościoła.
  3. nauczając  - tu też jest każdego człowieka, widać więc że Bóg chce aby Jego mądrość dostępna była również w świecie. Duże zadanie dla kościoła.

Kategorie: osobiste, urodziny, _blog


Słowa kluczowe: 58


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.