19 lutego 2022 (sobota), 19:40:40

1, 2, 3 a nawet 4

Tak sobie pomyślałem przy obiedzie, że opiszę 3 spotykane wokoło postawy, ale teraz widzę, że wyszły mi cztery.

#1. Pierwsi to postępowcy. Widzą, że na świecie jest coś nie tak (bo mają ponoć lewicową wrażliwość) i chcą siłą, a nawet gwałtem wymusić zmiany, żeby tworząc "nowego człowieka” stworzyć nowy, wspaniały świat. Przekonani są, że będzie wtedy lepiej, przy czym maja problem z odpowiedzeniem na pytanie: jak to jest jak jest dobrze.

#2., Konserwatyści. Oni są przekonani, że dobrze to już było i lepiej nie zmieniać nic, bo jak ludzie coś zmieniają to psują i jest gorzej, a dobrze to będzie jak kiedyś Pan Bóg się ulituje i naprawi.

#3. A ja jestem „trzy” bo sam przeżywszy zafundowane mi przez Pana Boga nowe narodzenie teraz wszystkich do przeżycia podobnego przeżycia namawiam, a nawet nagabuję. Oczywiście ważna jest wola, bo to każdy do Boga musi przyjść sam, a zradzeniem (nowym narodzenie) to On się zajmuje a nie człowiek.

#4. Wyszło mi cztery, bo obserwacja tego świata wymaga abym wokoło siebie dostrzegł ludzi, którym to wszystko zwisa i nie zastanawiają się nad sobą, nad światem, nad wiecznością zaś pojęcie dobra przemienili w dobrze rozumianą przyjemność.


Kategorie: _blog


Słowa kluczowe: konserwatyści, progresowcy, lewica, nowe narodzenie


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.