4 marca 2022 (piątek), 13:19:19

Przez czas i próby ku dojrzałości

Z dzieciństwa do dojrzałości można dość tylko z czasem, przechodząc przez próby.

Problem w tym, że dla ludzi na świecie dojrzałość nie jest żadną wartością. Media przekonały, że liczy się młodość ciała i dziecięce (nie)myślenie a cały trud pracy, wymyślania, tworzenia ukierunkowuje się na karierę, pozycję, samorozwój i gromadzenie dóbr wszelakich.

* * * * * * *

Do ludzi którzy ufają Bogu Jakub pisze:
Wiedzcie, że to, co wystawia waszą wiarę na próbę, rodzi wytrwałość. Wytrwałość zaś winna być dziełem doskonałym, abyście byli doskonali, nienaganni, w niczym nie wykazując braków. A jeśli zaś komuś z was brakuje mądrości i nie kuma o co tu chodzi to niech prosi o nią Boga, który daje wszystkim chętnie i nie wymawiając; a na pewno ją otrzyma (Jk 1:3nn)

Czas i próby. No i myślenie o tym.


Kategorie: _blog


Słowa kluczowe: mądrość, Jk1, Jak1


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.