W:3
10 marca 2022 (czwartek), 09:22:22

Minęło 6 lat od marca 2016 roku

10 marca 2016 na fejsie napisałem takie coś:

 

Zrzut ekranu 2022-03-10 o 09-13-12

Były też komentarze:

 

 


A dziś?

A dziś, marzec 2022 mogę dopisać, że ten obrazek znalazł się w moim zeszycie wiosną 2016, gdy rozważałem co będę robił za 2, 4 i 5 lat. Dziś przypomniał mi o tym FejsBook a ja rozważałem wtedy moje odejście z zarządu 3S, i zakończenie kariery menedżera. Co ciekawego - to co planowałem mniej więcej się stało, może niektóre rzeczy rok później, niektóre wcześniej ale jednak stało się.

Tamto planowanie było planowaniem w przewidywanych warunkach, które rzeczywiście, pomiędzy 2016 a końcem 2019 dało się przewidzieć (pomimo rządów PiS i postępach we wdrażaniu europejskiego postępu). Dziś już tak nie jest - wiadomo. że warunki zmienią się bardzo więc planowanie strategiczne jest trudne.

Ale mam ochotę będąc w biurze sięgnąć po ten zeszyt i zobaczyć jakie jeszcze tam obrazki narysowałem, i co dokładnie rozumiałem przez te charakterystyczne punkty. Lubię sięgać po stare zeszyty, stare notatki.

Obserwacja:
Przez to 6 lat sytuacja na świecie zaskoczyła.

* * * * *

Modlitwa:
Panie Boże, dziękuję Ci za czas i za możliwość jego planowania, kierowania swoim życiem, stawiania celów i ich osiągania. Wiem, ze jeżeli "Ty domu nie zbudujesz mój trud jest daremny; jeżeli Ty miasta nie ustrzeżesz czuwamy na murach daremnie" (Ps 127). Wiedząc to rozumiem, że dobrze jest gdy moje zamiary wpisują się w Twoje wielkie zamierzenia. O, jak chciałbym je rozumieć aby planować mądrze, aby wiedzieć, że biorę udział w Twoim dziele.

Panie Boże - jeżeli Twoją wolą jest aby "wszyscy ludzie byli zbawieni i doszli do poznania Prawdy" to co mogę zrobić dziś? Co ma być dziś moją taktyką? Czy mam to już w kalendarzu, czy też dopiszesz mi tam wysyłając plik .ICS?

Cieszę się, że życie z Tobą jest takie fascynujące!

Amen

 

 

 


Kategorie: _blog, osobiste


Słowa kluczowe: planowanie, strategia, 3S


Pliki


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.