16 marca 2022 (środa), 16:28:28

O dojrzałości ucznia wg. Pierwszego listu Piotra

Zrobiłem taki wykład na SDP. Właściwie to nie wykład co wspólne czytanie tego listu, kilka razy, z lekkim akcentowaniem i wyjaśnieniem niektórych miejsc.

Uwagi:

  • wykorzystuję materiały z innych wykładów - np. model informacyjny człowieka, morfologia
  • fajnie jest to robić razem z lektorem, który przeczyta z Pisma to co ma być przeczytane
  • lepiej pracować na tekstem UBG bo dość dobrze oddaje słowa

Zaproszenie

2022-03-14, Wspólne czytanie Pierwszego Listu Piotra (1P), SDP

#tagi: sdp

https://fb.me/e/1nHnPPmkn

***********

Zaproszenie na S.D.P. - czytanie Pierwszego Listu Piotra (1P)

Zapraszam Was do dokładnego przeczytania ze mną Pierwszego Listu Apostoła Piotra (1P) w poniedziałkowy (14 marca '22) wieczór. Przeczytajmy go razem w ramach spotkania S.D.P, w sali konferencyjnej filmy Opus, w Gliwicach, przy ul. Toruńskiej 8.

Chciałbym abyś czytając zwracając uwagi opisany w nim proces rozwoju, dorastania, dojrzewania od narodzenia do ukazania się w pełnej chwale. Dlatego w szczególny sposób wzrócimy uwagę na słowa: zrodzenie, dziedzictwo, trzeźwość, pożądliwość, poddanie, niemowlę, szacunek, czujność i cierpienie. Będzie też o młodszych, o starszych, nieco o żonach i mężach, ale też o biskupach bo "kto biskupstwa pożąda dobrej pracy pragnie”.

Zapraszam!

Zapraszam zachęcając abyście, jeżeli chcecie to nie przyszli sami, a wcześniej, o ile się Wam uda sami ten list przeczytali. W audiobooku lektorowi zajmuje to 25 minut, więc można też posłuchać.
Wersja w tłumaczeniu UBG dostępna jest tu: https://www.youtube.com/watch?v=dyzCCo9X61o

Załączniki:

  • Wersja w 14 marfca 2022
    • Prezentacja w PP do wyświetlania w czasie czytania -
    • Materiał wydrukowany dla lektora i prowadzącego - 

 


Kategorie: _blog, sdp


Słowa kluczowe: sdp, s.d.p, 1P, dojrzałość, uczniostwo


Pliki


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.