8 kwietnia 2022 (piątek), 22:24:24

Dwa nowe pomysły technologiczne

Wymyśliłem dwa nowe pomysły, które pewnie można by zrobić ale mi się nie chce.

#1. Dron dalekiego zasięgu.

Idea jest prosta - pojawiła się w mojej głowie, gdy myślałem jak przyatakować Kreml małymi, lekkimi dromami, w dużej liczbie które tam same nie dolecą, bo to daleko a wysłać je należy z poza Rosji.

Otóż taki dron leci sobie nad terenami, które jakąś infrastrukturę mają - a na pewno mają linie energetyczne, w których jest dużo prądu. No więc niech się taki dron po drodze doładowuje.
Nie wiem czy z linii WN (od 110 do 440kV) czy raczej ze średniego (coś koło 30kV, albo niech zejdzie na niskie, oczywiście 220 bo to nie Europa tylko Rosja… ale niech sobie przycupnie na drucie, naładuje się, i niech sobie leci dalej.

No to koledzy inżynierowie - zapuśmy kreatywność i wymyślmy - jak on ma tą energię pobierać? Z dwóch drutów, czy może uda się jakoś z jednego (bo są takie rozwiązania dal linii WN). Czy lepiej na wysokim czy niskim. Czy lądować, czy się podwiesić? A może jakoś szybkoładujące się baterie tylko się dotknąć?

#2. Całkowicie bezserwerowy (a więc niezależny) konfigurator sieci P2P

Pomysł numer dwa to sieć P2P na publicznym internecie, która _zupełnie_ nie potrzebuje serwerów. Bez serwerów czyli niezależność od państw, organizacji, służb. Wiem, że blokczejnowcy nad czymś takim pracują, ale nie znam dokłaenie szczegółów. Za to ja sobie wymyśliłem, że może jakiś członek takiej sieci, który nie wie nic poza tym, że taka sieć istnieje zacznie skanować po przypadkowych adresach aż ktoś mu ktoś odpowie, że jest. Gdy się dwa zgadają, to problem zbudowania sieci staje się dwa razy prostszy, więc pingujmy razem dalej, ale dopinujemy się do sieci silniejszej i wtedy uzgadniamy kto jest ważniejszy i co robić dalej.

Szacowanie jest takie: dla IP4 adresów jest 4mld, czyli wysyłając 4 tys. pingów na sekundę (przeszacowałem o 100) w ciągu tysiąca sekund sieć przeskanuję. Wniosek - jakieś dwa się znakdą, a potem pójdzie szybciej.

No i znowu - sieciowcy - szacujcie. Czy to na ICMP czy na UDP postawić? Czy firewalle szczodzą bardzo czy tylko troszkę. Czy IP6 rozwala pomysł, czy też wiedząc, że IP4 zawsze będzie, a jest podzbiorem IP6 dalej można to robić.

Tyle wymyśliłem łażąc z wózkiem po wielkim markecie, a po wyjściu z kazy zapisałem dykyturąc mojemu iPhonowi.

 


Kategorie: _blog


Słowa kluczowe: sieć p2p, konfigurator p2p, dron, dron dalekiego zasięgu


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.