14 kwietnia 2022 (czwartek), 16:41:41

Judaszowe myślenie biedaków

Lewackie (wraźliwość społeczna) myślenie: 

Zróbmy coś bo ludzie z cierpią!

Lewackie myślenie Judaszów: 

Zróbmy coś bo ludzie cierpią - ale nie za swoje pieniądze.


Akceptowalne przeze mnie trzeźwe myślenie:

  • Wymyślę co ja mogę zrobić?
  • Robię to.
  • Może zainspiruje kogoś i może ten ktoś mi pomoże.

Lekcja nowotestamentowa:

Jezus więc na sześć dni przed Paschą przyszedł do Betanii, gdzie był Łazarz, który umarł, a którego On wzbudził z martwych. (2) Tam przygotowali dla Niego wieczerzę, Marta im usługiwała, a Łazarz był jednym z tych, którzy z Nim spoczywali przy stole.

(3) A gdy Maria wzięła litrę płynnego olejku nardowego, bardzo drogiego, namaściła stopy Jezusa i otarła je swoimi włosami; i napełnił się dom wonnością olejku. (4) Powiedział więc jeden z Jego uczniów, Judasz Iskariota, syn Szymona, który miał Go wydać: (5) Dlaczego ten olejek nie został sprzedany za trzysta denarów, i nie rozdano ich ubogim? (6) A to mówił nie dlatego, że troszczył się o ubogich, ale że był złodziejem, i miał sakiewkę, i cokolwiek włożono do niej, sprzeniewierzał.

J12:1-5 tpnp


Kategorie: _blog, obserwator


Słowa kluczowe: lewica, wrażliwość społeczna, judasz


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.