8 maja 2022 (niedziela), 08:23:23

Luźne myśli o narodach i państwach

#1. Naród tworząc swój własny sposób zarządzania sobą tworzy de facto państwo.

#2. tak tworzone państwo jest tworzone od dołu, jego podstawą są jakoś samoidentyfikujący się ludzie poukładani w rodzinach, gminach, ale nie można o nich jeszcze powiedzieć, że to "obywatele" bo najpierw muszą wytworzyć swoje państwo.

#3. Naród który nie wytwarza z swego wnętrza swojej klasy nim zarządzającej redukuje się z narodu do narodowości.

#4. Despotyzm polega na tym, że z zewnątrz próbuje się jakim ludziom narzucić swoje państwo.

#5. Kiedyś Moskwa zapatrzyła się w Mongolię, a ostatnio zachodni politycy zapatrzyli się w Rosję, za bardzo imponował im prezydent Putin.

#6. Unia Europejska przerabiana właśnie w SuperPaństwo federacyjne to forma gwałtu zachodnich technokratów (szkoła frankfurcka) na wolnych narodach. Równocześnie Niemcy probują kolejny raz wdrożyć swoją dominację (już troszkę widoczny konflikt Bruksela-Berlin).

#7. Ale to Pan Bóg jest panem historii, zwłaszcza tej zapowiedzianej (patrz: Księga Daniela), która będzie się teraz wykonywać. Do czytania Księgi Daniela zachęcał Pan Jezus - tylko w niektórych Bibliach tą jego wypowiedź wycięto (patrz Mk13:14).

 


Kategorie: _blog


Słowa kluczowe: unia, naród, narodowość, państwo


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.