23 maja 2022 (poniedziałek), 05:56:56

Cywilizacja

Z Wikipedii:

Cywilizacja – poziom rozwoju społeczeństwa w danym okresie historycznym, który charakteryzuje się określonym poziomem kultury materialnej, stopniem opanowania środowiska naturalnego i nagromadzeniem instytucji społecznych. Stanowi ona najwyższy poziom organizacji społeczeństw, z którymi jednostki identyfikują się. W skład cywilizacji wchodzą mniejsze jednostki, np.: narody, wspólnoty pierwotne czy inne zbiorowości.
(...)

*****

Czy jest coś powyżej narodów? Feliks Koneczny założył że tak, zaczął to badać, zbadał i określił. Opisał cechy, wskazał na napięcia. Więc pewnie jest coś takiego jak cywilizacja.

Cóż z tego, jeżeli u władzy są debile, które negują istnienie narodów, podważają sens rodzinie, a nawet zaprzeczają istnienia płci sprowadzając to do kultury. Są u władzy i bazujac na tych założeniach przebudowują właśnie świat - a robią to już nie tylko z wykorzystaniem kłamstw, manipulacji, ale równie manipulacji prostymi emocjami, chciwością, poczuciem bezpieczeństwa i strachem.

W ciekawych czasach przyszło nam żyć. A ciekawe jest to, że nie jest to dla mnie zaskoczenie, gdyż mam Biblię i wyczytuję z niej nie tylko o mojej relacji z Bogiem, Stworzycielem ale też o tym co się dzieje na świecie i w którą stronę to zmierza.

Zachęcam do czytania.


Kategorie: _blog


Słowa kluczowe: cywilizacja, Feliks Koneczny, koneczny


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.