30 czerwca 2022 (czwartek), 23:13:13

O Mamonie

I jeszcze przemyślenia z tych dni. 
  • Mamona to nie tylko pieniądze, to też pewna duchowa zwierzchność, władza albo moc. 
  • Jak każda zwierzchność próbuje zebrać pochwały ludzkie w miejsce Boga a na podstawie tych zebranych od ludzi pochwał (zebranej chwały) próbuje tycg ludzi wiązać i ogłupiać. 
  • Ale Pan Jezus powiedział do uczniów, że mają iść w Jego imieniu, głosić królestwo a wtedy mogą deptać po szatanach, skorpionach, wężach i innych takich pieroństwach. I tak należy. 
  • A Mamonę należy związać i zagonić do roboty, aby pracowała dla nas, tzn. dla kościola, który jest awangardą nadchodzącego królestwa.
  • Poznaję tą Mamonę i chyba wiem dlaczego tłumacze Biblii Tysiąclecia konsekwentnie tłumaczą to zapisując z wielkiej litery. Tak - Mamona to osoba a nie rzecz.

Dopisek po godzinie:

W Biblii Tysiąclecia słowo Matka dotycząca pewnej konkretnej matki też jest pisane dużą literą. Myślę, że obowiązuje tu ta sama zasada jak z Mamoną. Ta konkretna matka to w przypadki Polski i Polaków tez Zwierzchność.


Kategorie: _blog, ekonomia


Słowa kluczowe: mamona, królestwo, pieniądze


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.