23 sierpnia 2022 (wtorek), 19:05:05

Biznes czy zbawianie świata

Rano:

Właśnie dowiedziałem się, że wybierając PKP Intercity emituję tylko 8,3 kg CO2 na siebie jako pasażera. To ponad 3 razy mniej niż mój samochód (30,4 kg) i 8 razy mniej niż samolot (72,7 kg).

Informacje takie w Niemczech, na biletach DB były już 15 lat temu a u nas pojawiły się dopiero teraz.

 


 

Południu:

Rano znalazłem na bilecie, że przez to, że jadę koleją to mniej CO2 się zrobiło, a teraz przysłali mi mailem, że "nie mogą doczekać się _naszego_ kolejnego wspólnego przejazdu hulajnogą. Do zobaczenia wkrótce"!

Dowiedziałem się też, że "moje przejazdy z hulajnogą na literę T przyczyniają się do zmniejszenia zanieczyszczeń na świecie. Wspieramy wiele projektów mających na celu poprawę środowiska naturalnego, a także zmniejszenie emisji związanej z działaniem naszych biur i magazynów. Więcej informacji znajdziesz …"

Może znowu sobie gdzieś pojadę, a następny razem, "gdy już posiądziemy te dary niebios zwalczymy biedę, nierówności społeczne i zahamujemy spadek bioróżnorodności. Liczne problemy, które nękają świat odejdą w przeszłość, a ludzkości przejdzie obnażona między kolumnami Jakin i Boaz, i wkroczy w chwale w kolejny złoty wiek. (…) Ludzkość zaistnieje na innych planetach, wśród gwiazd i w dalekich galaktykach. (…) Bogactwo, które uzyskamy dzięki hulajnodze pozwoli położyć kres głodowi na świecie".

No i uwolnimy też wszystkie małe kotki!

Humanizm wspaniałych ludzi biznesu zasmuca mnie bardzo. Nie wiem dlaczego lLudzie tych nowoczesnych biznesów nie chcą po prostu przyznać, że chcą zarabiać kasę ale muszą kreować się na zbawców świat, podczas gdy nie potrafią nawet rozeznać co jest dobre a co złe.

*****

Kto z Was zgadnie z czego pochodzi powyższy cytat?

 

 


Kategorie: _blog, obserwator


Słowa kluczowe: pkp, co2


Komentarze: (1)

wojtek, August 23, 2022 19:05 Skomentuj komentarz


Tylko nie patrz w górę.***********************
W akceleratorze CERN zasymulowaliśmy ….. Odłamki zostaną wyhamowane i nakierowane przy użyciu Drobów, po czym spadną do Pacyfiką, skąd zostaną podjęte przez okręty marynarki.
Gdy już posiądziemy te dary niebios zwalczymy biedę, nierówności społeczne i zahamujemy spadek bioróżnorodności. Liczne problemy, które nękają świat odejdą w przeszłość, a ludzkości przejdzie obnażona między kolumnami Jakin i Boaz, i wkroczy w chwale w kolejny złoty wiek.(…)Ludzkość zaistnieje na innych planetach, wśród gwiazd i w dalekich galaktykach.
Święte słowa
Bogactwo, które uzyskamy dzięki komecie pozwoli położyć kres głodowi na świecie.
A uwolnią też wszystkie małe kotki?*****LifeStylowy idealista. Lajstajlowy Na pozór kieruje się szalechetnymi przekonaniami, ale stale gonię za przyjemnością i uciekamy od bulu - jak doświadczalna mysz. Ich algorytmy mogą przeidzeić nawet jak umrę, z dokładnością 96,5%****Prawda jest bardziej dołująca. Nie są dość cwani by działać tak perfidnie.
*****
Wiecie dlaczego każą Wam patrzeć w górę? Powiedzieć Wam? Bo chcą żebyście się bali. Macie patrzeć w górę, żeby oni mogli patrzeć z góry. Mają się za lepszych od was.
Dwie strzałki, w górę i w dół symbolicują ciągły spór o wartości w naszym kraju. Pora przestać się kłócić. Dogadajmy się. Odświeżające spojrzenie.
Brontorok.


Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.