7 września 2022 (środa), 10:42:42

Ksiądz antychrystem? Tak!

Dziś będzie teologicznie, bo tak mi po drugim śniadaniu wyszło:

Rzymskokatolicki kapłan stając w trakcie mszy świętej "w miejsce Chrystusa" staje się de facto jego przeciwnikiem, antychrystem. Dość przerażająca obserwacja wynikająca z poznawania dogmatyki rzymskiej (czytanie to śniadania Breviarum Fidei to fajna zabawa) i konfrontacji tejże z Pismem Świętym.

No i komu tu ufać? Komu wierzyć? Za kim podążać? Ja wybrałem ufność z Słowo Boże w PIśmie Świętym zachowane więc wiem, że czytanie tego na mszach to manipulacja, polegająca na wyrwanych z kontekstu fragmentów.


ToDo:

  • muszę sobie dopisać tu odpowiednie wypowiedzi KKK na ten temat aby jakiś rzymski katolik nie napisał mi, że piszę głupoty.

Kategorie: _blog, teologia / katolicyzm


Słowa kluczowe: antychryst, msza, wyszyński, kkk


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.