12 września 2022 (poniedziałek), 09:00:00

Wstyd

Def. Robocza.

uczucie potrzeby kontrolowania swojego wizerunki.

 

to coś wynieśli y z Edenu po grzechu. gen3

 

temat do opracowania.


Kategorie: _blog, fikisłowa


Słowa kluczowe: Wstyd, zabawa w słowa


Komentarze: (2)

Marek, November 8, 2022 20:29 Skomentuj komentarz


Mój wstyd, który jest mi jako jedyny znany nigdy nie był na tyle silny bym miał się go ponownie obawiać. Czasami zastanawiam się, gdy stanę na sądzie ostatecznym czy będę się wstydził i żałował popełnionych grzechów? Myślę, że kiedy znajdę się tam to klimat dramaturgi tego sądu wytworzy we mnie przerażenie, że mogę zostać surowo ukarany. Zapewne będę się tłumaczył swoją niedoskonałością i brakiem rozumu. Będę starał się większość złych czynów zrzucić na swoją naturę grzeszną i brakiem dobrego wychowania. Gdzie rodzice nie byli wierzący, a matka była alkoholiczką. Na pewno powiem Ty wiesz Panie Boże dokładnie jak było, bo któż może mnie lepiej znać jak nie Ty sam. Tak naprawdę to nie mam nic na swoją obronę. Żałuję z całego serca popełnionych grzechów i liczę Panie na Twoje niezasłużone miłosierdzie i wybaczenie mi moich złych czynów. Zdaję sobie sprawę, że każdy mój błąd życiowy, który był grzechem nauczył mnie zrozumienia, że zło wyniszcza mnie od środka jak rak. Grzech uważam za zło konieczne i staram się to wykorzystać do zrozumienia i docenienia miłości Bożej. Dzięki swojej grzesznej naturze poznaję miłość Boga Ojca i Pana Jezusa Chrystusa. 

wojtek, November 10, 2022 14:33 Skomentuj komentarz


Z takim myśleniem, myślę, że jak zwrócisz się do Pana Boga to nie będziesz się musiał obawiać Sądu Ostatecznego. Wszak Pan Jezus umarł na krzyżu po to abyśmy JUZ DZIS pokój mieli z Bogiem (patrz: Rz 5:1-10).

Tak więc przyjmij od Boga usprawiedliwienie, skorzystaj z tego, że Bóg chce Cię napełnić swoim Święty Duchem i żyj, żyj wiecznie od teraz. Tak to widzę.

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.