22 października 2022 (sobota), 22:13:13

Rób co chcesz

#1. Inspiracja

W Warszawie zobaczyłem taki oto plakat reklamujący sklepy Żabki hasłem "Rób co lubisz". Bardzo mi się to spodobało. Ponieważ nie jest to 
"Róbta co chceta" wykorzystałem to hasło w mojej pracy mentorskiej, bo jest dobre. Do hasła Jurka Owsiaka, które uważam, za złe też się odnosi ale pod koniec tego opracowania.

#2. Troisty model człowieka

Nie zapominajmy, że człowiek jest istotą duchową, która posiada duszę umieszczoną w ciele. Mądrze to brzmi? To dobrze, bo to jest mądrość, więc powinna brzmieć mądrze.

Obrazek do tego:

Prosty opis:

#3. Rób to co lubisz na wszystkich 3 poziomach

Jesteś istotą duchową, ducham szukaj i obcuj z Bogiem, który też jest Duchem. Duchem możesz to robić, zwłaszcza, gdy Twój ożywiony duch wypełniony jest Duchem Świętym (Ducem Boga, Duchem Jezusa - w Biblii wyczytasz, że to to samo).

Jeżeli Duch Święty jest w Tobie oddziaływuje to na Twoją duszę (inspiracja i objawienie) abyś posiadł mądrość i działał mądrze, bo chcesz posiąść mądrość i działać mądrze. Rób więc to.

A jak już wiesz co jest dobre to chcesz tego również dl swojego ciała, rób więc i w ciele to co lubisz, bo przemienioną duszą lubisz to co dobre.

Rób więc co lubisz!

#4. Dlaczego "Róbta co chceta" jest złe?

Może dlatego, że jest nie do Ciebie, tyko do tłumu. Róbta to nie rób, tylko liczba mnoga, to znaczy "Róbcie co chcecie", przy czym wypowiadający je wiedząc, że mówi je do tłumu i wiedząc, że opanował (bo od lat 80-tych to robi) technikę manipulacji tłumem defakto mówi:

Róbcie co chcecie, ale ja wam powiem co powinniście chcieć.

I tak to działa.

 


Kategorie: _blog, lekcja


Słowa kluczowe: duch, dusza, ciało


Galeria plików multimedialnych


Pliki


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.