12 grudnia 2022 (poniedziałek), 12:13:13

Bliska relacja z innymi braćmi - ale czy na cenzurowanym?

Zmieniam opony w Mazie, nieco pracuje, a tu na Kubełko z KFC takie coś:

#1. Bracia! Jeśli człowiek zostanie przyłapany na jakimś upadku, wy, jako duchowi, naprawiajcie takiego w duchu łagodności, przyglądając się uważnie sobie, abyś i ty nie został poddany próbie. Jedni drugich brzemiona noście, a tak wypełnijcie Prawo Chrystusa. (Gal 6:1n)

#2. Nie obmawiajcie jedni drugich, bracia; kto obmawia brata i osądza swojego brata, obmawia Prawo i osądza Prawo; a jeśli osądzasz Prawo, nie jesteś wykonawcą Prawa, ale sędzią. (12) Jeden jest Prawodawca, który może zbawić i zgubić. Kim ty jesteś, że osądzasz innych? (Jakub 4:11n)

No i fajnie


Kategorie: _blog


Słowa kluczowe: gal6, jak4


Komentarze: (1)

Marek, December 15, 2022 15:42 Skomentuj komentarz


Czy pilnowanie siebie nawzajem jest złe? Uważam, że jest potrzebne, ale zbyt mocne inwigilowanie może okazać się dokuczliwe i odniesie odwrotne skutki do zamierzonych. Podobnie brak zainteresowania może przynieść poczucie osamotnienia i bezkarności. Duch Święty pilnuje i obserwuje nas każdego dnia. Zrezygnowanie z Jego ochrony może okazać się tragiczne w skutkach i wówczas żadne napominanie braci nie pomoże. 

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.