20 lutego 2023 (poniedziałek), 10:17:17

Czytanie wspomnień

Fakt, że Fejs przypomina mi fotki, zdjęcia, wydarzenia z przed 3, 5 a nawet 12 lat bardzo mi się podoba. Mogę sobie przypomnieć gdzie byłem. co robiłem, co myślałem (to co myślalem lepiej opisane jest w moim pamiętniku, który nie jest aż tak bardzo publiczny jak fejs), a wiedząc gdzie jestem mogę sprawdzić czy zmierzam do celu, do którego chcę zmierzać. Bo wiem dokąd zmierzam.

Pomiętniki, blogi, stare kalendarze to coś pięknego, bo pomaga mi nabywać mądrość, rozważać i korygować.

*****

Modlitwa:
Panie Boże - dziękuję Ci za czas. Wiem, że upływa, wiem że tu na ziemi nie jest on dla mnie nieskończony (bo widzę zmiany w moich zębach) ale wiem, że znając zasadę przyczynowo-skutkowo często mogę być przyczyną, mogę podejmować decyzję i działać pamiętając, że "co człowiek sieje to i żąć będzie".


Kategorie: _blog


Słowa kluczowe: wspomnienia, fejs, czas, zasada przyczynowo-skutkowa


Komentarze: (1)

Marek, lat 55, February 20, 2023 13:49 Skomentuj komentarz


Ja też pomału zaczynam się sypać a najszybciej to widać po zębach i zmarszczkach na twarzy. Dziękuję Panu Bogu, że jeszcze żyję, bo już dawno powinno mnie nie być na tym świecie. Cukrzyca, którą mam od 30 lat jeszcze mi nie wyrządziła poważnych szkód w organizmie oraz nadciśnienie, które mam równolegle od dłuższego czasu. Domyślam się, że poważne powikłania z tego powodu jeszcze się pojawią, ale jestem na to przygotowany. Czy się boję? Może nie boję się śmierci, ale obawiam się cierpienia, które może trwać bardzo długo i być uciążliwe w życiu codziennym. No cóż, patrząc się na cierpienia innych ludzi czy to dzieci, czy starszych osób dociera do mnie świadomość, że nikt od swojego losu nie jest w stanie uciec dalej niż na cmentarz. Dlatego przyjmuję swój los z pokorą i przyłączam się do modlitwy. 

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.