30 marca 2023 (czwartek), 23:55:55

Klimatyzm - moje wyznianie wiary w postaci pytań i odpowied

#1. Czy jest coś takiego jak zmiana klimatu?

Tak, ale zawsze takie zmiany były.

#2. Czy działalność człowieka ma wpływ na zmiany klimatu?

Nie wiadomo. Różnie mówią. Pewnie lokalnie to tak ale globalnie? Różnie naukowcy mówią, ale na pewno niektórzy naukowcy są nagłaśniani, wzmacniani i zachęcani ideologicznie do badań a inni mocno cenzurowani. Nie wiadomo komu wierzyć.

#3. Czy proponowana przez polityków metoda zaradzenia temu problemowi jest dobra i skuteczna?

Na pewno nie. Gołym okiem widać, że jest wzbudzany powszechny strach a na jego bazie zmieniane prawo tak aby pewne grupy mogły skorzystać, a inne ograniczyć wolność i własność.


PS. Jak człowiek walczy z klimatem, to klimat może mu odwinąć.


Kategorie: _blog, polityka, osobiste / credo


Słowa kluczowe: klimatyzm, walka z klimatem, zmiany pogodowe, emisja co2


Pliki


Komentarze: (1)

pan Szczota, March 5, 2024 03:01 Skomentuj komentarz


Bardzo rozsądne ujęcie wyjątkowo skomplikowanego zagadnienia. "Jedyną stałą cechą klimatu Ziemi jest jego zmienność", zaś tzw. antropogenne ocieplenie klimatu to wprawdzie jak najbardziej naukowa, ale tylko hipoteza. Polecam "Stanowisko Komitetu Nauk Geologicznych Polskiej Akademii Nauk w debacie klimatycznej" z 2019 r.

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.