13 października 2023 (piątek), 12:28:28

Przed ciszą wyborczą w 2023

#1. W strategii Rosji jest miejsce na Kraj Nadwiślański, no może na zależne Królestwo Polskie, ale niepodległa Polska to zdecydowanie nie.

#2. W strategii Niemiec to różnie, ale od czasu gdy Niemcy są zdominowane przez myśl pruską też Polski być nie powinno.

#3. Po wyjściu Anglii Niemcy zdominowały UE, i Francja przestaje być dla nich różnorzędnym partnerem. Ale Niemcy mają problem....

#4. ... Niemcy mają problem - nie mają pełnej suwerenności a amerykańskie bazy u nich nie są dlatego, że o nie poprosili, tylko dlatego, że wojnę przegrali i ich polityka zagraniczna wymaga akceptacji II-wojennych aliantów, a też Amerykanów.

#5. Ale Amerykanie mają swoje problemy. Mamy już dwie wojny, jednak na pewno jest proxy-wojną, jak jest z drugą dowiemy się pewnie w najbliższych kilka dni. A jak się jeszcze pojawi trzecia wojna, tam gdzieś daleko?

#6. A piszę to, bo nie chcę aby tak jak teraz podzieleni Polacy dali się rozegrać i zrobili sami sobie swoją wojnę domową. Jak naród posiadający swoje państwo dawno nie mieliśmy takiej koniunktury, której efektem jest 30 lat wzrostu PKB (bo Polak potrafi, a jest przy tym pracowity, chce i potrafi się bogacić).

#7. I dlatego wychodząc od apostolskiego pouczenia (1Tm2) będę wstawiał się i prosił o rządzących Polską, jacy by oni nie byli. Wiem jak trudno mi było wstawiać się o Leszka Milera, i prezydenta Aleksandra, ale za chwilę wybory i nie wiem kogo wybierzemy - ale to będzie nasz wybór, i pewnie nasz sejm, i będzie tworzyć nasz rząd.

#8. A dlaczego tak? Bo lubię prowadzić życie ciche i spokojne z cala pobożnością i godnością. Lubię wiedząc, że Bóg - nasz Wybawiciel chce aby wszyscy ludzie doszli do poznania prawdy i były zbawieni.

*******

Apostoł Paweł:

Zalecam wiec przede wszystkim, by prośby, modlitwy, wspólne błagania, dziękczynienia odprawiane były za wszystkich ludzi: Za królów i za wszystkich sprawujących władze, abyśmy mogli prowadzić życie ciche i spokojne z cala pobożnością i godnością.
Jest to bowiem rzecz dobra i mila w oczach Zbawiciela naszego, Boga, który pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy.

List do Tymoteusza, rozdział 2, pierwsze wersety


Kategorie: _blog, polityka


Słowa kluczowe: wybory, 1tm2


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.