15 listopada 2023 (środa), 15:19:19

Nowy człowieka - czytaj to idea?

Nowy człowiek to nowe narodzenie w nowym ciele

#1. Nowy człowiek to idea wynikająca z ewolucjonizmu, jawnie opisana przez Fryderyka Nietzschego w jego książce „Antychryst”, a potem wprowadzana silą i przez niemieckich nasiztów, i przez rosyjskich komunistów. A dziś a dziś też wprowadzana przez europejskich neokomunistów (może bardziej neomarksistów) za pomocą coraz bardziej auorytatywnej Unii Europejskiej. Antonio Gramsci? Też, choć on skupiał się na narzędziu, którym jest państwo. Klaus Szwaba? Też! Premier Tusk? Tak, bo ma do tego ekipę.

#2. Ale nowy człowiek to nie jest ludzka idea - to jest idea Boga, bo Bóg po upadku człowieka (czytaj: Księga Rozdzaju, rozdział 3) stworzył program odnowienia człowieka, tak aby nie był w buncie, i nie umierał. Nowy człowiek to plan Boga, który realizowany jest przez Niego.

#3. Nowy człowiek to człowiek, który ożywiony został Duchem Bożym (patrz: List do Efezjan, rozdzialy 1 do 4) a potem, nawet jak umrze to zmartwychwstanie w nowym ciele, w ciele podobnym do tego, które po zmartwychwstaniu miał Pan Jezus.

#4. Cieszę się, że w realizacji tej idei mogę brać udział i udział biorę.

#5. Maranatha!

*****

#6. Rano słuchałem wykładu pt. "Czekając na cyfrowego terapeutę. Sztuczna inteligencja w psychiatrii” pana Jędrzeja Grodniewicza. To w ramach projektu Copernicus i prac naukowców w Krakowa (-> Inicjatywa doskonałości). Słuchałem i wiem, że 13 rozdział Objawienia właśnie się realizuje.

 


Kategorie: _blog


Słowa kluczowe: nowy człowiek, komunizm, neomarksizm


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.