15 kwietnia 2024 (poniedziałek), 14:50:50

Czy mój pies (kot) pójdzie do nieba? - książka Darka

Zrzut ekranu 2024-04-15 o 14-46-42 Darek z kumplem napisali. Już się cieszę, bo napisali...

(…) stworzony przez Boga świat i zwierzęta były dobre. Stanowiły one koniec łańcucha pokarmowego, nie zaś jego początek czy środek – pożywieniem zarówno dla ludzi, jak i zwierząt były rośliny.

A w innym miejscu

(…) [ Z opisu stworzenia ] Dowiedzieliśmy się już, że zwierzęta nie powstawały przez miliony lat ewolucji, ale zostały od razu stworzone przez Boga piątego i szóstego dnia i były dobre. Żywiły się nie sobą nawzajem, ale roślinami. Zatem charakter zwierząt w ogrodzie Eden, w tych pierwszych dniach, był łagodny. Łagodny zarówno dla innych zwierząt, jak i dla człowieka. Prawdopodobnie właśnie za takim nieskażonym światem ludzi i zwierząt, w bliskości z Bogiem, tęsknimy.

Więc książkę tą będę polecał.


Dopisek z dnia następnego, czyli 18 kwietnia:

Olek już czytał i przeczytał, że autorzy nie zabardzo rozróżniają czasy Królestwa Mesjańskiego i czasy gdy będzie już Nowa Ziemia i Nowe Niebo. Nie wiem czy taką herezje to można promować :-)


Kategorie: _blog, książka


Słowa kluczowe: zwierzęta, niebo, zbawienie zwierząt, rz8:18


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.