22 kwietnia 2024 (poniedziałek), 13:10:10

Co myślisz o sobie? Jak się na swój temat wypowiadasz? A jak się modlisz?

A Ty jak na swój temat się wypowiadasz? A jak się modlisz? Czy może tak:

Świecie! - dziękuję Ci, że będąc Europejczykiem nie jestem jak inni ludzie: nieekologiczni, zacofani albo jak ci rasiści w Izraelu mordujący dzieci w Gazie. Chodzę do do pracy w korpo 5 razy w tygodniu i płacę VAT z wszystkiego co nabywam.

A może obok stoi ktoś i mówi tak:

Boże, mniej litość dla mnie grzesznika! 


Historia z Biblii, którą parafrazuje brzmi tak:

[ Jezus ] opowiedział też niektórym, co dufni byli w siebie, że są sprawiedliwi, a innymi gardzili, tę przypowieść: (10) Dwóch ludzi przyszło do świątyni, żeby się modlić, jeden faryzeusz, a drugi celnik. (11) Faryzeusz stanął i tak w duszy się modlił: „Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie: zdziercy, niesprawiedliwi, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik. (12) Zachowuję post dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam”. (13) A celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi, mówiąc: „Boże, miej litość dla mnie, grzesznika!(14) Powiadam wam: Ten odszedł do domu usprawiedliwiony, nie tamten. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony.
(Łk 18, 9-14)

Boże, bądź litościw mnie grzesznemu!


Kategorie: _blog, ewangelizacja


Słowa kluczowe: Łk18, celnik, faryzeusz


Komentarze: (1)

Q, May 25, 2024 21:12 Skomentuj komentarz


To jest fantastyczne :)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.