22 kwietnia 2024 (poniedziałek), 13:05:05

Znaki końca

#1. Izrael (jaki by nie był) jest świadkiem Boga. Dlaczego tak uważam? Bo to Bóg ich wybrał ... zresztą co ja będę tu to pisał, zacytuję wypowiedź Boga przekazaną przez proroka Izajasza.

"Wy jesteście moimi świadkami, mówi PAN, i moim sługą, którego wybrałem, abyście poznali mnie i wierzyli mi, i zrozumieli, że to ja jestem. Przede mną nie został stworzony żaden Bóg ani po mnie nie będzie.
Ja, ja jestem PANEM i oprócz mnie nie ma zbawiciela.

Ja _ogłaszałem_, _wybawiałem_ i _opowiadałem_, gdy nie było wśród was żadnego obcego boga. Wy jesteście moimi świadkami, mówi PAN, że ja jestem Bogiem.

Zanim powstał dzień, ja jestem, a nie ma nikogo, kto by wyrwał cokolwiek z mojej ręki. Gdy coś uczynię, któż to odwróci?"
(Iz 43:10-13)

#2. Dyskusja na temat kondycji moralnej Żydów nie ma nic do tego. Dajmy sobie więc spokój w rozważaniach o tym kto jest Żydem, a kto Chazarem, czy syjoniści to komuniści czy faszyści.... jak mamy dyskutować o moralności to zacznijmy od siebie. I nie żartuje - spojrzenie na swoje życie jest cenniejsze bo może spowodować że jak ten celnik w świątyni przyjdę do Boga przepraszać. Może .... może.... może odejdę usprawiedliwiony. Jeżeli przyjdę do Boga.

#3. A dziś widząc to zdjęcie, a widzę w przed sieć Paschy Żydów na wzgórzu świątynnym (w 1987 nie do pomyślenia -> patrz film "Gotowi do odbudowy") wierze, że czas się wypełnia, że jesteśmy blisko.

I dlatego lepiej przyjść do Boga i powiedzieć: "Boże, mniej litość dla mnie grzesznika"!

Może odejdę uznany przez Boga za sprawiedliwego, bo usprawiedliwienie osiąga się dzięku zawierzeniu Bogu.

#4. Uwierz Bogu - dlaczego masz umierać.

 

438098650_10221678190662402_6325545546111270234_n


Kategorie: _blog, eschatologia, znaki czasu, izrael


Słowa kluczowe: świątynia, meczet skały, izrael


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.