24 kwietnia 2024 (środa), 17:48:48

Podający się za żydów i synagoga szatana - dialog z Jarkiem z Fejsa.

Po kolejnej dyskusji na temat tego czy Izrael (dzisiejszy) to są Żydzi (lub żydzi) Jarek Z. zadał pytanie:

A ja jestem ciekaw jak Ty Wojtku rozumiesz te słowa Pana w których aż dwa razy wspomina o kłamcach podających się za Żydów:

Ap 2,9 BW "Znam ucisk twój i ubóstwo, lecz tyś bogaty, i wiem, że bluźnią tobie ci, którzy PODAJĄ SIĘ ZA ŻYDÓW, A NIMI NIE SĄ, ALE SĄ SYNAGOGĄ SZATANA."

Ap 3,9 BW "Oto sprawię, że ci z synagogi szatana, którzy PODAJĄ SIĘ ZA ŻYDÓW, A NIMI NIE SĄ, LECZ KŁAMIĄ, oto sprawię, że będą musieli przyjść i pokłonić się tobie do nóg, i poznają, że Ja ciebie umiłowałem."

A ja odpowiedziałem:

Jarku - dosłownie, w pierwszej kolejności dosłownie.

Nie jestem w społeczności Smyrnie a i niekoniecznie w Filadelfii, nie mam wiele wspólnego z "podającymi się za żydów", z kłamcami, z kimś kogo mogę nazwać "synagogą szatana". Już wyleczyłem się z widzeniem kościoła rzymskiego w tej roli ale to inny temat.

Mimo to uważam, bo lepiej być ostrożny. Może się w moim otoczeniu pojawią i będą mi bluźnić? Póki co nie, ale mam nadzieję, że jeżeli tak się stanie to wtedy dalej będę im błogosławił, może będę im głosił ewangelię o zbawieniu w Mesjaszu Izraela, może będę ich wzywał do opamiętania.

Wiem, że nie mam się ich lękać. Może kiedyś Pan sprawi że przyjdą i będą musieli się pokłonić u moch nóg, bo zobaczą, że Bóg mnie umiłował. Może troszkę naciągam Pisma stosując tą obietnicę z Filadelfii do mnie osobiście, ale może nie, wszak obietnic od Pana mam dość i wiem, że wszystkie je wypełni byłem bym tylko chciał je poznawać (słaby jestem w Pismie).

Czy wyjaśniłem Ci jak rozumiem te kawałki z 2 i 3 rozdziały Objawienia?

*****

A jak Ty je rozumiesz i stosujesz?

 

 


Kategorie: _blog, izrael


Słowa kluczowe: izrael, żydzi, synagoga szatana, Ap2, Ap3


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.