26 maja 2024 (niedziela), 12:10:10

Unia, Europa, Polska i płot z desek

Kilku moich znajomych, ponieważ zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego umieszcza ten rysunek pisząc, że jest genialny. Ale ja to widzę inaczej.

unia-europa-polska-i-plot-z-desek

Nie lubię tego obrazka bo przedstawia bardzo uproszczony model. Może rzeczywiście nasi politycy tak to robią, realizują, zwłaszcza można o to podejrzewać PiS ale wystarczy sięgnąć po dokumenty Komisji Europejskiej, oraz po plany stworzone przez Niemieckie ThingTanki aby zobaczyć, że po lewej stronie nie ma zdziwienia ale jest metodyczne dbanie o swój interes, a że dba się o swój interes kosztem innych... - może tak oni rozumieją współpracę.

W każdym razie model mocno nieprawidłowy co widać na blokowaniu naszych inwestycji:
- terminal kontenerowy w Świnoujściu
- regulacja dolnej Odry
- CPK
- elektrownie atomowe.

To nie tak, więc obrazek mocno propagandowy.


Kategorie: _blog, polityka, ue


Słowa kluczowe: płot z desek


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.