13 marca 2009 (piątek), 10:27:27

Completorium (to lubię)

#1. Grzegorz Gerwazy Gorczycki to bardzo ciekawa postać. Ciekawe jest w nim to, że urodził się w Rozbarku, a więc za miedzą. Ciekawe, że wykładał i rektorzy na akademii w Chełmnie, mieście które szczególnie lubię. Ciekawe kawałki też komponował.

#2. Miałem kiedyś czarną płytę (winyl) z Completorium. Pewnie słuchałem jej ostatni raz z 30 lat temu - mimo to dobrze pamiętam. Ładne to jest...

#3. Zespół Camerata Silesia nagrał Completorium i to z nie byle kim, bo z Emmą Kirkby. Nagrali - to sobie kupiłem, bo śliczne to jest.

#4. Może kiedyś o tym napiszę coś więcej - teraz wolę zanurzyć się w słuchanie, bo mimo iż przesadnym trynitarzem nie jestem to " Gloria Patri, Gloria Filio, Gloria Spiritui Sancto".

#5. Linki:
- http://www.completorium.republika.pl/c_gorczy.htm
- http://www.mtmoperetka.pl/repozytorium/Ksiazeczka_barok.pdf
- http://www.pp.org.pl/wojtek/index.php?s=completorium-tekst


Kategorie: muzyka, _blog, muzyka dawna


Słowa kluczowe: Ema Kirkby, Completorium, Camerata Silesia, Gorczycki


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.