10 października 2014 (piątek), 18:22:22

Kompatybilność notesu w iOS i MacOS

Problem:

- Niekoptatybilność Notatek z iOS, z Notatkami z MacOS, z folterem Notes w iMAP używanym przez różne aplikacje pocztowe, np. Thunderbirda.

 

Objaw:

- Notka, którą stworzyłem w Thunderbirdzie, albo innym narzędziu i mam w folderze Notes nie jest widoczna na iPhonie, iPadzie i Macu. 

 

Diagnoza:

- Notatki stworzone przez iOS i MaxOS mają w nagłówku taka charakterystyczną linijkę:


X-Uniform-Type-Identifier: com.apple.mail-note

 

Terapia:

#1. skonfigurować swoje Thunderbirdy aby umiały taką linijkę do nagłówka wstawić.

- ustawienia -> ogólne -> Konfiguracja zaawansowana -> Edytor ustawien (zadeklaruj się, że zachowasz ostrożność)

wyszukaj mail.compose.other.header i dodaj mu wartość tekstową X-Uniform-Type-Identifier

Od teraz, tworząc list (lub notkę) możesz w polu nagłowka oprócz To, CC ustawić właśnie to X-Uniform-Type-Identifier wstawiając tam com.apple.mail-note i taka notka powinna się na iOSie pojawić.

- Lepiej sobie w szablon od razu taką notkę wstawić i z szablona ją wybierać.

#2. Można ustawić Thinderbista aby folder Notes był tożsamy z Szkice, przez wskazanie jego jako Drafts - można wtedy łatwo edytować

 

Gorsza terapia:

- jest plugin do Thinderbirda co edytuje notaki zachowując ten element nagłowka. Ale edytor w tym plaginie jest kiepski, więc nie polecam. Mimo to podaję adres:  iOS IMAP Notes 0.1.1 - https://addons.mozilla.org/pl/thunderbird/addon/ios-imap-notes/

 

Źródło wiedzy:

Fajnie opisane jest to tu: http://maft.co.uk/musings/2012/how-to-icloud-notes-in-mozilla-thunderbird/


Dopisek:

  • sierpień 2018 - problem dalej nie rozwiązany, a ostro wykorzystuję Notes do pisania różnych rzeczy, które chciałbym aby trafiały do Bloga. Myślałem, że przez iMapa a więc i Thunderbirda.... ale widać nie.

 

 


Kategorie: informatyka, domowe it, _blog


Słowa kluczowe: domowe it, macos, ios, IMAP, os x, thunderbird


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.