14 sierpnia 2018 (wtorek), 13:40:40

Nie chcemy bracia, abyście trwali w niewiedzy

W Piśmie Świętym są zapisane różne prawdy ważne dla ludzi Pismo Święte uznające w swoim życiu za autorytet. Dość pokaźna grupa takich ważny prawd (doktryn, dogmatów) opisana jest w taki sposób:


Nie chcemy też, bracia, abyście byli nieświadomi (...) i nie smucili się jak inni (...)
( ... i tu jest treść tej objawianych prawd ... )
Tymi słowami dodawajcie sobie otuchy.
(1Tes4:13-18)

Te pierwsze zdania (Nie chcemy abyście nie wiedzieli) i ostatnie (pocieszajcie się) to piękna koperta, piękny metaopis tych dogmatów, i wielka zachęta aby je dokładnie przeczytać, przeanalizować, może przepisać, może wyjaśnić i używać. Ja naliczam tam w środku 14 dogmatów i zachęcam do sprawdzenia tego tekstu. To tylko 5 wersów!

Jaka szkoda, że treść tych prawd jest w naszym społeczeństwie, co więcej, w kościele i w Kościele tak słabo znana. Moja analiza kawałka z 1Tes4:13-18 sprawiła, że nie chcę trwać w niewiedzy odnośnie nich. A moje studium na ten temat jest tu:


Kategorie: _blog


Słowa kluczowe: 1tes4:13, 1tes4


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.