W:-1
3 kwietnia 2024 (środa), 16:00:00

Makówki używam od 15 lat!

15 lat temu zainwestowałem w moje synapsy i nauczyłem się obsługiwać MacOS-a. Duży koszt, spora inwestycja bo to inna klawiatura, inna koncepcja plików, inna filozofia obsługi okienek i aplikacji, inne myślenie ale nauczyłem się gestów wyjątków od nich (bo różne aplikacje różnie pewne rzeczy robią) i nie żałuję.

Wcześniej byłem zaawansowanym użytkownikiem Windows od wersji 3.11 przez 98 do 2000 a nawet XP ale po zmianach V7 postanowiłem nie wiązać się tak poważnie z tym produktem jako moim podstawowym narzędziem do pracy i kontaktowania się elektronicznie ze światem. Od 2009 mam iPhone, od 2010 do czytania i lekkiej pracy używam iPada i nie żałuję.

I nie piszę tego aby się chwalić, ale aby zachęcić kolegów, którzy jeszcze nie przeszli na Linuxa jako podstawę do przejścia na Makówkę. To o czym zapomnicie to problemy ze sprzętem. Makówkę kupuje się na lata, nie na rok, dwa, trzy.... to na czym teraz pracuje było nowością w 2017 roku a ponieważ promagazynowe tego typu modele kosztują poniżej 2000zł więc nie mam problemów aby używać ich kilka mając identyczne modele w biurze, w plecaku, w samochodzie czy w domu.

Zachęcam bo cieszy mnie jakość Macówek mimo iż jakość ta systematycznie spada.


Kategorie: _blog


Słowa kluczowe: mackówka, ios


Komentarze: (1)

adam@kormoran, April 22, 2024 21:52 Skomentuj komentarz


Qrde! - a mi wczoraj ni z tego ni z owego zdechł telefon. Głośnik zaczął robić głośnie klak, pryk, klak, pryk - jak odtwarzacz muzyki na zawieszonym pececie. Spróbowałem rebootu i już się nie uruchomił. A ajfon 4 z drugim numerem dalej działa... 329 EUR kosztował.

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.