Kategoria: ekumenizm


14 maja 2020 (czwartek), 18:39:39

Wezwanie do modlitwy wyznawców wszystkich religii.

A czy Ty modliłeś się dziś o ustanie pandemii? Papież wzywa wyznawców WSZYSTKICH religii i robi to na propozycję Wysokiego Komitetu na rzecz Ludzkiego Braterstwa.

No to mamy liberté, égalité, fraternité - jeszcze na miękko, ale jak się ktoś dowie, że ja się dziś w tej sprawie nie modliłem?

Nie modliłem, bo uważam, że religia to "opium dla ludu", i ogólnie - precz z religią!

Ciekawostka to: Wysoki Komitet na rzecz Ludzkiego Braterstwa - coś reprezentującego sygnatariuszy Deklaracji o Powszechnym Braterstwie podpisanej w Abu Zabi.

Link do depeszy PAP: https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C642434%2Cpapiez-przypomina-o-modlitwie-wyznawcow-wszystkich-religii-o-ustanie  

Papież przypomina o modlitwie wyznawców wszystkich religii o ustanie pandemii

Fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA
Papież Franciszek przypomniał, że 14 maja wyznawcy wszystkich religii będą modlić się o ustanie pandemii. To inicjatywa Wysokiego Komitetu na rzecz Ludzkiego Braterstwa, reprezentującego sygnatariuszy Deklaracji o Powszechnym Braterstwie podpisanej w Abu Zabi.
W poniedziałek na profilu papieża na Twitterze znalazły się jego następujące słowa: "Pragnę wam przypomnieć, że 14 maja wyznawcy wszystkich religii są zaproszeni do duchowego zjednoczenia się w dniu modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia, aby prosić Boga o pomoc dla ludzkości w przezwyciężeniu pandemii koronowirusa".
Na początku maja Wysoki Komitet na rzecz Ludzkiego Braterstwa wezwał wyznawców wszystkich religii do modlitwy o ustanie pandemii koronawirusa i przezwyciężenie jej konsekwencji. Komitet ten reprezentuje sygnatariuszy Deklaracji o Powszechnym Braterstwie podpisanej przez papieża i wielkiego imama kairskiego uniwersytetu Al-Azhar w lutym 2019 roku w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Inicjatywę tę poparł Franciszek, który 3 maja zwracając się do wiernych po modlitwie Regina Coeli powiedział: "Ponieważ modlitwa ma wartość uniwersalną, przyjąłem propozycję Wysokiego Komitetu na rzecz Ludzkiego Braterstwa, aby 14 maja wierni wszystkich religii połączyli się duchowo w dniu modlitwy i postu, by błagać Boga o wspomożenie ludzkości w przezwyciężeniu pandemii koronawirusa". (PAP)
sw/ ap/

 


Kategorie: _blog, polityka / obserwator, ekumenizm


Słowa kluczowe: ekumenizm, epidemia


Pliki


Komentarze: (1)

brava15, May 22, 2020 06:04 Skomentuj komentarz


Czyż ten Wysoki Komitet na rzecz Ludzkiego Braterstwa nie przypomina tego kościola o którym mówił biskup Fulton Sheen...

Fałszywy kościół będzie doczesny,ekumeniczny,globalny.Będzie lużną federacją kościołów i religii,tworzącą rodzaj światowego stowarzyszenia ,rodzaj parlamentu kościołów .Zostanie wyzuty z wszelkiej bożej zawartości ,będzie mistycznym ciałem antychrysta ,mistyczne ciało będzie miało swojego Judasza Iskariotę i będzie on fałszywym prorokiem ,szatan zwerbuje go spośród naszych proroków.

Skomentuj notkę
2 czerwca 2019 (niedziela), 09:05:05

Składanie ofiar w Jerozolimie

Dzieje się, oj wiele się dzieje.
 
Ponieważ w Jerozolimie rozpoczęło się składanie przez Żydów ofiar krwawych (krwawych, tzn. z zabijaniem baranka i wylewaniem na ołtarz jego krwi) zwracam Wam uwagę na ten fakt, jako na początek funkcjonowania nowej religii.
 
Przypuszczam, że religia ta będzie miała zasięg światowy, będzie większa i silniejsza niż obecny judaizm, a nawet katolicyzm i islam, razem wzięte gdyż te dwie religie przyłączą się do tego kultu w chwili, gdy odbudowana zostanie jerozolimska świątynia.
 
Zwracam uwagę wskazując na filmy prezentujące te wydarzenia. Kto zna współczesną Jerozolimę może zadać sobie pytanie: jak to możliwe aby ceremonie te przeprowadzić w takim miejscu (ścieżka po dachach) bez protestów muzułmanów i reakcji władz świeckiego państwa, czy nawet obecności policji i wojska.
 
Dzieje się, sprawy nabierają tempa. A jednocześnie ciągle mamy czas łaski, ciągle szukając Boga można do niego przyjść by się pojednać, ale nie przez krew jakiegoś baranka, ale przez krew tego jedynego Baranka Bożego, którym jest Pan Jezus.
 
Ceremonia "na dachach", 15 kwietnia 2019
 
Tu jakaś inna ekipy, grudzień 2018, chyba gdzieś pod murami, koło placu Syjonu.
 
5 kwietnia, na placu przy synagodze Hurna
 
 

Kategorie: _blog, obserwator, judaizm, ekumenizm


Słowa kluczowe: jerozolima, trzecia świątynia, świątynia, ofiara, pesach


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę
12 marca 2019 (wtorek), 09:02:02

Zwodziciel Franciszek po raz kolejny

Papież najpierw stwierdza, że  „Bóg w swej mądrości chce pluralizmu i różnorodności religii, koloru skóry, płci, rasy i języków”.

A chwilę później wyjaśnia "że zestawienie w jednym zdaniu różnorodności religii z różnorodnością płci może prowadzić do błędnych interpretacji, bo jest oczywiste, że różnorodności płci Bóg chciał w sposób pozytywny, a nie na zasadzie przyzwolenia".

Ciekawe co będą eksponować nagłówki i gazety w leadach, co będzie czytane.

Ale chwilkę - przecież tamto stwierdzenie jest w podpisanym z Arabami dokumencie.

A Pan Jezus powiedział "Niech wasze tak będzie tak, a nie nie".


Sprawdziłem. Rzeczywiście w dokumencie z Abu-Dabi jest akapit:

Dokument o ludzkim braterstwie dla pokoju światowego i współistnienia

(...)

- Wolność jest prawem każdej osoby: każdy korzysta z wolności wiary, myśli, słowa i działania. Pluralizm i różnorodność religii, koloru skóry, płci, rasy i języka są wyrazem mądrej woli Bożej, z jaką Bóg stworzył istoty ludzkie. Ta boska Mądrość jest źródłem, z którego wywodzi się prawo do wolności wiary i wolności do bycia różnymi. Dlatego odrzuca się wszelkie próby zmuszania ludzi do przyjmowania określonej religii oraz kultury, podobnie jak narzucenie jednego modelu cywilizacji, którego inni nie akceptują;

 


Kategorie: katolicyzm, ekumenizm, _blog, islam, katolicyzm-islam


Słowa kluczowe: franciszek, zwiedzenie, ekumenizm, papież


Pliki


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę
13 grudnia 2018 (czwartek), 12:15:15

Nie wstydzę się bowiem ekumenii z Rzymem...

Takie coś znalazłem:

Nie wstydzę się bowiem ekumenii z Rzymem, ponieważ jest ona mocą Papieży ku zatraceniu dla każdego, kto się jej podda, najpierw pastorów, potem i zwykłych wiernych.
(1 List Mateusza do Baptystów 1:16)

Smutne.


Kategorie: _blog, ekumenizm, teologia / ekumenizm


Słowa kluczowe: baptyści, ekumenizm, katolicyzm, zwiedzenie


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę
8 grudnia 2018 (sobota), 10:06:06

Pielgrzymka dla klimatu

Metodyści w Gliwicach zorganizowali specjalne, ekumeniczne nabożeństwo ponieważ.....

Zorganizowana przez Greenpeace pielgrzymka idzie z Watykanu na COP24 w Katowicach. W czwartek, 6 grudnia, pielgrzymi w Bieruniu spotkali się z lokalną społecznością sprzeciwiającą się rozbudowie kopalni węgla kamiennego. No i dobrze, wszak papież Franciszek wielokrotnie przypominał ludziom na całym świecie, że palenie węglem jest grzechem.

Super inicjatywa. W końcu sam Pan Jezus powiedział „idźcie”!

W załącznikach dokumenty opisujące to wydarzenie.


Kategorie: _blog, ekologia, ekumenizm


Słowa kluczowe: cop24, pielgrzymka


Pliki


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę
26 października 2018 (piątek), 11:45:45

Nowa Kontrreformacja

Nowa Kontrreformacja. Moim zdaniem powinni się wstydzić, a się cieszą.

Dla niewtajemniczonych: w środku bp. Ryś (rzymskokatolicka diecezja łódzka), po lewej bp. Jerzy Samiec (bp. kościoła ewangelicko-augsburskiego (luterańskiego) w Polsce), reszta to luterańscy biskupi diecezjalni, księża i teolodzy oraz goście, bo zdjęcie zrobione na ostatnim synodzie kościoła luterańskiego.

2018-10-bp.rys-u-lutrow

A tu przemowa bp. Rysia:

W załącznikach będę sobie zbierał materiały związane z tym wydarzeniem, bo bardzo, ale bardzo mnie to smuci. Po moim nawróceniu dużo dobrego zaznałem dzięki "pobożnym lutrom spod Cieszyna".


Kategorie: _blog, teologia / ekumenizm, ekumenizm


Słowa kluczowe: ekumenizm, bp. ryś, luteranie


Pliki


Komentarze: (1)

Danuta Poważa, October 27, 2018 19:51 Skomentuj komentarz


Wojtu skoro jak wiesz na jednym ze szkoleń antyprzemocowych dowiedziałam się, że prowadzisz bloga (popierasz przemoc wobec dzieci - w polskim prawie przestępstwo) to zerknęłm sobie na inne Twoje wpisy, ale tym i komentarzami na fb to już przesadziłeś. To raczej Ty powinieneś się wstydzić.

Wojtek piszesz coraz bardziej zaburzone i odleciane komentarze. Jątrzysz gdzie tylko możesz, obrażasz katolików, uważasz sie za jakiegoś nawiedzonego "guru", ktoremu Bóg dał objawienie. Teraz wziąłeś się za szerzenie mowy nienawiści wobec protestanckich duchownych, widzę na zdjęciu ewangelickich teologów. Rozumiem nie zgadzać się z nimi, ale Twoje jątrzenie , czynienie z nich satanistów jest pełne niegodziwości. Rozumiem, że dla Ciebie wszystko czego nie możesz pojąć swoim rozumem i czego nie wyczytasz w Biblii to diabelstwo, szatan i inne złe nadprzyrodzone moce - Twoja wiedza jak się zorientowałam ogranicza sie do fundamentalnego YT i wikipedii. 
Wojtku rozumiem, że czekając na rychłe pochwycenie żywcem do nieba chcesz jeszcze trochę namącić, poszkalować katolików i wzbudzać nienawiść wobec wszystkiego czego zwyczajnie nie rozumiesz.
Proponuję Ci abyś czekając na pochwycenie zaopatrzył sie w mocne szelki, bo ciężar Twojej nienawiści wobec wszystkiego co "inne" i co nie mieści się w Twoim ciasnym nietolerancyjnym "poglądzie" może sprawić, że podniesienie Cię do "Nieba" będzie utrudnione.

I pozwolę Ci jeszcze Wojtku przypomnieć, że Twoje przekonanie, że należysz do innego Królestwa nie zwalnia Cię od przestrzegania prawa tu na ziemi a z tego co mi wiadomo nawoływanie do przestepstwa lub popieranie go w przestrzeni publicznej nie jest nakazem Jezusa. (wręcz przeciwnie - na pewno znasz odpowiedni fragment (przypominam poparcie dla ludobójstwa, popracie dla jawnego bardzo wulgarnego publicznego wysmiewania Grodzkiej oraz nawolywanie do bicia dzieci pasem). Przypominam, że w prawie Polskim JEST TO PRZESTĘPSTWO.
Więc szczerze apeluję zaprzestań, wycierając sobie usta Bogiem, Pismem Świętym i przekonaniem o własnym posłannictwie podburzać przeciwko kosciołowi katolickiemu, szerzyć wrogość wobec katolików oraz inaczej myślących oraz nawolywać do łamania prawa.

(niestety szerzysz też mowę nienawiści wobec lgbt na tym blogu- smutne).

Wojtku naprawdę zaprzestań tej niechrzechrześcijańskiej działalności. Uświadom sobie, że to nie Bóg do Ciebie mówi tylko Twoja chora wyobraźnia i chore literalne tłumaczenie Biblii.
Wojtek Twoje problemy emocjonalne, lęki przed śmiercią, przed apokaliptycznymi wizjami nie możesz przerzucać na innych.
Widzenie wszędzie szatana, zwłaszcza w katolickim biskupie na ewngelickim synodzie naprawdę wymaga pomocy. Pomyśl o tym, zwłaszcza, że Twoja słowna agresja ewoluuje - obejmuje kolejne grupy - katolicy, lgbt, pastorzy... Wojtek jak tak dalej pójdzie to w tym Twoim Niebie będziesz sam.... :)

Skomentuj notkę
30 października 2017 (poniedziałek), 10:01:01

Święto reformacji

Od wielu lat każdego 31 października na swój sposób, przeważnie chodząc na nabożeństwa luterańskie w starym stylu (bo takie czasem bywały) obchodziłem Święto Reformacji. W tym roku mówię sobie - dość! Dość, bo po 500 latach reformacja padła, a przełożeni luterańscy odchodząc od Sola Scriptura zrobili ze swojego kościoła diecezje ewangelicką kościoła rzymsko-katolickiego

Porządek nabożeństwa ewangelickiego

(...)

Gloria

Ksiądz:

Chwała Bogu na wysokościach.

Zbór:

Na wysokościach Bogu cześć
i dzięki łasce Jego!
Już nam nie może zguby nieść
moc i potęga złego.

Upodobanie Bóg w nas ma,
i pokój już bez przerwy trwa,
waśń wszelka się skończyła.

 


Kategorie: ekumenizm, osobiste, _blog


Słowa kluczowe: ekumenizm, święto reformacji, luteranie, luter, ewangelicy


Pliki


Komentarze: (0)

Skomentuj notkę

Disclaimers :-) bo w stopce coś wyglądającego mądrze można napisać. Wszystkie powyższe notatki są moim © wymysłem i jako takie związane są ze mną. Ale są też materiały obce, które tu przechowuję lub cytuje ze względu na ich dobrą jakość, na inspiracje, bądź ilustracje prezentowanego lub omawianego tematu. Jeżeli coś narusza czyjeś prawa - proszę o sygnał abym mógł czym prędzej naprawić błąd i naruszeń zaniechać.